Agnieszka Piskała-Topczewska

 

Absolwentka Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz podyplomowych studiów pedagogicznych.

Należy do wąskiego grona diet coach’ów certyfikowanych w Polsce przez Instytut Psychoimmunologii Wojciecha Eichelbergera. Uczestniczka, w roli prelegenta, szeregu konferencji poświęconych żywieniu i zdrowiu człowieka w całej Polsce. Autorka wielu artykułów nt. żywienia w prasie kobiecej i parentingowej.

Jako ekspert, często gości w porannych programach telewizyjnych i radiowych. Współautorka książki „Chrzań te diety”, na łamach której obala wiele żywieniowych mitów. Zdrowie i racjonalne odżywianie to nie tylko jej zawód, ale też pasja. Uzależniona od antyoksydantów w postaci herbaty i kawy oraz od wieczornych transcendentalnych rozmów o życiu z synem Jankiem. Uwielbia książki Milana Kundery, muzykę Boba Marleya i tort czekoladowy Pischingera.

 


Lekarz Olga Gajek-Daszczyńska

 

Jest absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Rok programu studiów zrealizowała zagranicą, w Universidad de Lleida w Hiszpanii. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu „Dietetyki w chorobach wewnętrznych i metabolicznych” na Uniwersytecie Medycznym w Warszawie. Pracowała w I Oddziale Chorób Wewnętrznych Szpitala Wolskiego w Warszawie, gdzie szkoliła się w zakresie chorób wewnętrznych, obecnie rozpoczyna specjalizację z diabetologii w Oddziale Endokrynologii i Diabetologii Szpitala Bródnowskiego w Warszawie. 

Jest szczególnie zainteresowana zagadnieniami z zakresu promocji zdrowia, profilaktyki chorób cywilizacyjnych i zdrowego stylu życia. 

Prywatnie żona i mama dwójki dzieci, w wolnych chwilach podróżuje i/lub czyta książki.

 


Joanna Sawicka-Metkowska
Lekarz pediatra

 

Na co dzień pracuje na Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym Szpitala Św. Józefa w Poznaniu. Po godzinach, jako Doktor Poziomka, prowadzi mobilny gabinet pediatryczny, dojeżdżając do domów małych pacjentów. Uwielbia medyczne nowinki techniczne i nowoczesną diagnostykę. W swojej pracy opiera się na budowaniu wzajemnego zaufania z dziećmi i dobrej komunikacji z rodzicami, a w leczeniu odnosi się do EBM – medycyny opartej na faktach. Wspiera rodziców małych pacjentów edukacją na temat profilaktyki zdrowotnej, budowania dobrych nawyków żywieniowych, zasad prawidłowego żywienia, aktywności fizycznej dzieci i profilaktyki otyłości. Prywatnie jest mamą dwójki dzieci, a w czasie wolnym stawia na dobrą książkę oraz aktywny wypoczynek i sport.